KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9502641
nr 950 2641
Alfred Wahlberg
(1834-1906), Sverige
Blandteknik, Alfred Wahlberg (1834-1906), osignerad, intyg a tergo, motivet: 13 x 20
Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 23 mars 2015
kl 18:44:30
150 kr
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
Alfred Wahlberg
Läs mer om Alfred Wahlberg